Yükleniyor
Sol

Gölge

Gölge
 
Mail Listesine Kayıt Ol

Gölge
 
Sayaç
Bugün 1
Toplam 28060
Gölge
 

Neden Profesyonel Halı Temizliği - Balıkesir Halı Yıkama - Ziya Halı ve Koltuk Yıkama

Neden Profesyonel Halı Temizliği
 
          Amerika Dyson Laboratuvarları'ndan Mikrobiyolog Tobi Saville, sadece bir insanın bedeninden günde yaklaşık 1-3 gram ölü deri döküldüğünü söylemektedir. Dyson'ın araştırmaları, ortalama büyüklükte bir evde yılda yaklaşık 4 kilogram toz oluştuğunu Bu tozların birçok alerjik hastalıklara yol açtığını ortaya koymuştur. Saville'e göre, alerjiyi tetikleyecek miktarda tozun toplandığı en tehlikeli bölgenin evlerde kullanılan halılar olduğu şeklindedir. : "Araştırmalarımıza göre, evin en tehlikeli noktası evin girişi, ikinci tehlikeli bölge ise odalardaki halılardır. Neredeyse tüm evlerde bulunan akarlar önemli bir alerjen üreticisi. Sıcağı, nemli ortamları severler. Halıların, üstteki tüylü kısımdan çok sert olan taban bölümüne kaçmayı tercih ederler. Evininize her hafta normal, ayda bir de yoğun temizlik yapın.

          Bu araştırma sonuçlarından da anlaşılacağı gibi insanların evlerinde en çok temas ettiği halıların sağlık açısından potansiyel bir tehlike olduğu gerçeğini anlamak güç değildir. Bunun yanında Türk ailesinin yapısı gereği insanlar halılarını her yıl yıkamak zorunluluğu hissetmektedir. Ancak gerek hızla gelişen apartmanlaşma gerçeği, gerek günümüzde çalışan bayanların çokluğu gerekse Türk insanının değişen sosyo ekonomik yapısı halı yıkama işinin bir sektör haline gelmesine sebep olmuştur.

          Son yıllarda ciddi manada profesyonel halı temizleme şirketlerinin yanında , sadece para kazanmak adına özellikle oto yıkama servisleri bu işi yapmaya başlamışlardır. Sektör ile ilgili yeterli bilgi,donanım ve teçhizatı bulunmayan bu tür iş yerleri tüketiciyi zor durumda bırakmakla birlikte Profesyonel halı temizleme şirketlerine bakış açısını da olumsuz yönde etkilemektedirler.
 

balikesirdehaliyikama.com - Tüm Hakları Saklıdır
Telefon: 0(266) 246 55 45 - 0(537) 674 82 50 - Mail: blk_ziya_10@hotmail.com - Gsm:

English Arabia French German Italian Japanese Chinese Russian Spanish

Balweb İnternet Hizmetleri

Etiketler: Doruk Sigorta, Kazalarda hastane masrafları, Trafik kazası hastane masrafları, Trafik kazalarında hastane masrafları, Balıkesirde trafik kazalarında hastane masrafları, Trafik kazalarında tazminat hizmetleri

Sağ